Projekty edukacyjne

Projekt "Szkoła online"

Projekt realizowany w partnerstwie z gminami: Radzymin – Lider Projektu, Ząbki, Marki, Kobyłka współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej II „Wzrost e-potencjału Mazowsza”, Działanie 2.1 „E-usługi”, Poddziałanie 2.1.2 „E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Przedmiotem projektu jest zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania i innego wyposażenia edukacyjnego dla szkół podstawowych z terenu gmin partnerskich, celem podniesienia jakości pracy tych szkół w zakresie nauczania zdalnego, a także zwiększenia atrakcyjności procesu nauczania.

W ramach projektu w naszej szkole powiększyła się baza dydaktyczna m.in. o wyposażenie pracowni biologicznej, geograficznej, fizycznej i chemicznej, a takżee 10 monitorów interaktywnych.

szkolaonline

 

Projekt "Zaproś mnie na lekcję

W klasie 2b od 1 klasy realizowany jest projekt "Zaproś mnie na lekcję". Jest to projekt, który narodził się z potrzeb dzieci. Mamy za sobą już lekcję z szachów przygotowaną przez Piotra, spotkanie z miłośnikiem pociągów- Frankiem, zajęcia plastyczne prowadzone przez Amelkę i Asię. W podróż w niezwykły świat matematyki zabrali klasę Antoś i Olek. Kilka dni temu lekcję o architekturze starożytnej Grecji poprowadził Marek. Nie zabrakło konspektu zajęć i ciekawych pomysłów na ich realizację. 

Magdalena Skibińska

1.06.2022 r.

Czytaj więcej: Projekt "Zaproś mnie na lekcję

Miniprojekt o szczęściu w 2b

Szczęście, czym jest?- zastanawiała się 2b w czasie trwania miniprojektu o szczęściu. Inspiracją do zajęć była książka pt. „Bajki, które uczą jak być szczęśliwym”. Dzieci obejrzały film animowany, poruszający temat szczęścia. Rutyną myślenia krytycznego „Widzę…Myślę…Zastanawiam się…” podzieliliśmy się naszymi wrażeniami, przemyśleniami i pytaniami wywołanymi doświadczeniem, jakim była obejrzana przez nas historia. Rozmawialiśmy o tym, co tak naprawdę może dać szczęście. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że dla każdego szczęście oznacza coś innego. Stworzyliśmy kartki z pamiętnika o naszym najbardziej szczęśliwym dniu. Na koniec projektu powstało duże Owocowe Drzewo Szczęścia.

Magdalena Skibińska

7.04.2022 r.

Czytaj więcej: Miniprojekt o szczęściu w 2b

Projekt "Mały Ekolog"

Uczniowie klasy 3b wzięli udział w innowacji „Mały Ekolog” w programie „Wybieram wodę”. W ramach programu zostały zrealizowane następujące tematy:

· Woda cenniejsza niż złoto

· Ochrona zasobów wodnych

· Woda na talerzu; woda pełna smaku

Podczas przeprowadzonych zajęć uczniowie poznawali właściwości wody, stany skupienia, śledzili obieg wody w przyrodzie, eksperymentowali oraz stworzyli plakat jak należy oszczędzać ten drogocenny skarb.

 

Agnieszka Karkowska

Czytaj więcej: Projekt "Mały Ekolog"

Projekt " Z ortografią na TY"

Uczniowie klasy 3B dzielnie realizując projekt ortograficzny „Z ORTOGRAFIĄ NA TY” pokazali, iż żmudna dla wszystkich ortografia może być przyjemną zabawą.  Swoją przygodę ortograficzną zakończyli opracowaniem własnych plansz ortograficznych. Przy tym zadaniu wykazali się dużą wyobraźnią i kreatywnością. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że wyrazy z „ó” niewymiennym czy reguła -uje się nie kreskuje pozostaną na długo w naszej pamięci. Gratuluję wytrwałości w realizacji zadań!!!

 

Agnieszka Karkowska

15.03.2022 r.

Czytaj więcej: Projekt " Z ortografią na TY"

Strona 1 z 6