Galeria zdjęć

Jasełka inaczej!

Uczniowie klas 4-8 pod opieką ks. Wojtczaka i p. Niedźwiedź przedstawili dość nietypową wersje jasełek. Przedstawienie opowiadało historie niesfornej klasy, którą odmieniło Boże Narodzenie. Aktorzy wcielili się też w tradycyjne postacie Świętej Rodziny, aniołów, królów czy pastuszków. Całość spektaklu dopełniała muzyka i dekoracje. Wszystkim występującym gratulujemy i liczymy, że jeszcze będziemy mieli okazję zobaczyć ich na scenie.

Opracowanie: Ks. Marcin Wojtczak

20.12.2022 r.

Jaselka ks Wijtczuk 1

 

Jaselka ks Wijtczuk 2

 

Jaselka ks Wijtczuk 3

Konkurs "Bożonarodzeniowy Anioł"

W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas 0-3 "Bozonarodzeniowy Anioł" Przyfrunęło do nas dokładnie 41 Aniołów, wykonanych różną techniką. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy zaangażowania i pomysłowości!!! Jury miało bardzo trudny wybór, jednak po negocjacjach wyniki są następujące: I miejsca: Klasy 0- Ola Rutecka Klasy 1-Igor Biernacki Klasy 2- Sandra Olender Klasy 3- Nikodem Decyk Ze względu na bardzo wysoki poziom prac reszta uczestników dostała wyróżnienie Gratulujemy!

Opracowała: Agata Wróblewska

20.12.2022 r.

Czytaj więcej: Konkurs "Bożonarodzeniowy Anioł"

Osiągnięcia sportowe naszych uczniów

7 listopada dziewczęta i chłopcy w kategorii młodzieży, dzielnie walczyli na parkiecie w Mistrzostwach Powiatu w unihokeju i awansowali dalej do Mistrzostw Miedzypowiatowych. Duże brawa i gratulacje!

7.11.2022 r.

Unihokej 2

 

Unihokej 1

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. My ten dzień w szkole świętowaliśmy 21 listopada, a poszczególne działania będziemy realizować w klasach przez przez cały tydzień. Motywem przewodnim święta jest kolor niebieski. To symbol łączności dzieci na całym świecie.

Katarzyna Żywiałkowska

21.11.2022 r.

dzien praw dziecka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada jako Narodowe Święto Niepodległości ma szczególne miejsce w sercach naszych uczniów. W związku z czym, stało się tradycją że jest obchodzone w naszej szkole hucznie. Już tydzień wcześniej rozpoczęło się wielkie szkolne odliczanie, które zaczęło się od wspólnych rozmów klas i wychowawców na temat naszego kraju, co zaowocowało życzeniami dla Niepodległej. Nasi uczniowie na lekcjach plastyki i techniki przygotowywali się do uroczystości, wspólnie tworząc wstęgi narodowe, które z godnością przypinali podczas głównych czwartkowych uroczystości. 10 listopada odbyło się wzruszające i pełne refleksji przedstawienie przygotowane przez klasy 2c i 8a pt. „Ja i Ty to Polska", podczas którego mogliśmy przypomnieć sobie ciężką i wyboistą drogę, jaką przeszła nasza Ojczyzna aby odzyskać wolność i suwerenność. Tradycyjnie o 11.11 zebraliśmy się w baseniku szkolnym, gdzie z dumą i łezką wzruszenia w oku odśpiewaliśmy Hymn dla Niepodległej. Jednakże na tym nie skończyły się nasze szkolne uroczystości. Po zaśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, jedna z dziewcząt przeczytała fragment „Pana Tadeusza”, a słowa „Poloneza czas zacząć” – stały się wyraźnym znakiem dla całej społeczności szkolnej do formowania się par naszego tańca narodowego. To był piękny biało – czerwony dzień szkoły.

Aleksandra Czechowska

Magdalena Łuniewska

11.11.2022r.

Czytaj więcej: Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Strona 1 z 12