Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Misiowe podróże po Polsce’’

Cudze chwalicie, swojego nie znacie …” - tyle jest pięknych miejsc w Polsce, nieodkrytych, nieznanych...

Klasa 1b w roku szkolnym 2020/2021 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Misiowe podróże po Polsce”.  Projekt „Misiowe podróże po Polsce” powstał z myślą o najmłodszych uczniach klas I-III. Głównym jego celem jest poznanie miast, wsi oraz ciekawych miejsc w Polsce. W pierwszym tygodniu września ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Jana Brzechwy w Elblągu wyruszyło w podróż 17 pluszowych misiów z  pamiętnikami podróżnika. Misie będą zwiedzały cały kraj według ustalonego harmonogramu. Dwa razy w miesiącu każdy pluszak odwiedzi dwie szkoły. Zadaniem szkoły (klasy), która będzie gościła misia, będzie przekazanie najważniejszych informacji o swoim mieście bądź okolicy. Uczniowie wraz z nauczycielem odpowiedzialnym za projekt w danej szkole będą mieli za zadanie zrobić swój wpis do pamiętnika podróżnika. Do projektu zgłosiło się 275 szkół. Klasa 1b czeka na misia Ludwika.

Magdalena Skibińska

misiowe