Dzień Dziecka, Janusz Korczak i niecodzienne spotkanie klasy 2b

Dzień Dziecka to kolejna fantastyczna okazja, by porozmawiać o Januszu Korczaku i jego filozofii. Klasa 2b obejrzała krótką prezentację, która przypomniała jej najważniejsze informacje o tym niezwykłym człowieku. Uczniowie rozmawiali o prawach dziecka, o marzeniach. Z pomocą wyobraźni każde dziecko stworzyło opis swojego wymarzonego Dnia Dziecka. Potem przy pomocy rutyny myślenia krytycznego pracowali nad cytatem "Nie ma dzieci,są ludzie". Tego dnia, dzięki uprzejmości mamy Antosia, w szkole odwiedziła nas Pani Ania razem z niezwykłym gościem, Mustafą. Pani Ania poprowadziła zajęcia z dogoterapii. Mustafa skradł nasze serca. Mogliśmy go nakarmić, zobaczyć, co potrafi. Nie zabrakło także głaskania. Rozmawialiśmy również o potrzebach piesków, ich zachowaniach. To było cudowne spotkanie.

Magdalena Skibińska

4.06.2022 r.