I edycja programu chemiczno - przyrodniczego

Czy bajki mogą mieć coś wspólnego z chemią?” I edycja

Jest to program chemiczno – przyrodniczy zrealizowany w maju i czerwcu 2021roku.
Uczniowie klas7- asystenci chemiczni, wykorzystując nabyte umiejętności chemiczne, przedstawiali pokazy doświadczeń uczniom klas 0,1,2,3.W miłej atmosferze, w sytuacjach zabawowo/zadaniowych, często z fabułą bajki, rozwiązywali wspólnie problemy przyrodnicze m.in. czy fioletowe kryształki można zamienić w pęcherzyki gazu (doświadczalne otrzymywanie tlenu), dlaczego żarzące się w powietrzu drewienko nagle rozpala się w ”pustej” probówce( właściwości tlenu), zabawy kolorami (wskaźnikami pH), jabłkowa pasta do zębów dla słonia, jak można wykorzystać energię słońca i wiatru (energia odnawialna).

Asystenci wraz z opiekunem, panią Barbarą Zasadą, bardzo dziękują małym odkrywcom przyrodniczym za uśmiech i zaciekawienie, za pojawiające się dociekliwe pytania oraz czasami za zachwyt.

Asystenci chemiczni: Zofia Wojciechowska, Wiktoria Perlejewska, Zofia Biała, Zuzanna Kaczmarek, Anna Wasilewska, Maja Berezowska, Iza Zackiewicz, Wojciech Opaliński, Jan Przebieracz, Bartosz Malach, Hubert Jutkiewicz.

Barbara Zasada

Chemia bajka8