Search

Lekcje filmowe w Gimnazjum

Lekcje filmowe w Gimnazjum: „Magia kina” i „ABC mediów”

l filmowa1   Lek na całe zło

Casper fascynuje się światem muzyki. Chce spełnić marzenie i zostać kompozytorem. Pierwszym krokiem w realizacji planów jest zakwalifikowanie się do orkiestry. Los jednak stawia przed nim wyzwanie – chorobę matki. Casper stara się jej pomagać i spedzać z nią jak najwięcej czasu. Na szczęscie w trudnych dla niego chwilach wspierają go przyjaciele. Z czasem Casper będzie musiał znaleźć w sobie siłę, by walczyć o własne marzenia.

(Czas trwania: 1 godz. 35 min.)

 l filmowa2  Iluzjonista

Eisenheim wystawia w Wiedniu zdumiewające magiczne spektakle. Swoją pracą przykuwa uwagę pretendenta do tronu – księcia Leopolda. Pewien, że iluzjonista jest jedynie mistrzem konfabulacji i oszustem, książę zjawia się na jednym z przedstawień mężczyzny celem zdemaskowania jego występu. Rozpoczyna się wielka potyczka pomiędzy iluzją a rzeczywistością.

(Czas trwania: 1 godz. 50 min.)

 l filmowa3  Fantastyczna Czwórka

Historia czworga młodych ludzi, którzy przenoszą się to alternatywnego i pełnego niebezpieczeństw świata, gdzie ulegają zdumiewającej przemianie i nabierają niezwykłych mocy. Po powrocie muszą się nauczyć wykorzystać swoje nowe umiejętności i ocalić Ziemię przed wrogiem, który niegdyś był ich przyjacielem.

(Czas trwania: 1godz. 40 min.)

 

Hanna Reszka