Search

Wycieczka do Młyna Gąsiorowo

W dniu 16 listopada klasa 3a udała się na wycieczkę do Młyna Gąsiorowo. Uczniowie poznali tam starodawne przesądy i wierzenia związane z Andrzejkami i Katarzynkami, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, podczas których własnoręcznie przygotowali ciasteczka z wróżbami, które po upieczeniu podano na deser, oraz przygotowały kotyliony andrzejkowe. W przerwie pomiędzy kolejnymi aktywnościami korzystali z wielkiego, ekologicznego placu zabaw.

Niezwykłym przeżyciem było lanie wosku przez dziurkę od klucza i próba odgadnięcia, co przedstawiają cienie rzucane na ścianę przez woskowe figury. Gospodarstwo samo w sobie jest miejscem niezwykle klimatycznym, co w połączeniu z zapachem roztopionego wosku sprawiało, że dzieci z wypiekami na twarzy podchodziły do kolejnych wróżb proponowanych przez animatorów.

Uwieńczeniem dnia pełnego wrażeń była zabawa andrzejkowa, podczas której uczniowie mogli tańczyć do swoich ulubionych piosenek oraz możliwość zakupu pięknych pamiątek, ręcznie wykonanych podczas Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Emilia Malinowska

16.11.2021 r.