Dzień pizzy

9 lutego obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Pizzy” z tej okazji przez cały tydzień w naszej bibliotece szkolnej trwał prawdziwy festiwal pizzy.  W ramach cyklu zajęć "Podróże do świata wiedzy" prowadzonego przez Panie z biblioteki szkolnej uczniowie klas II-III mieli okazję poznać historię powstania pizzy, a także historię i zabytki Włoch - kraju z którego ten przysmak się wywodzi. Dowiedzieli się też wielu ciekawostek o królach tego kraju, którzy przyczynili się do rozpowszechnienia pizzy na całym świecie. Po sporej dawce wiedzy, każdy uczeń zamienił się w prawdziwego kucharza i tworzył własną pizzę z ulubionymi składnikami. A wszystko to sprawiło, że pizza stała się jeszcze bardziej lubiana przez uczniów naszej szkoły.

Anna Kuba

dziepizzy1