Search

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

dzieciTo już po raz drugi  obchodziliśmy  w tym roku  Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.   Z tej okazji w Naszym Gimnazjum pod opieką Pań Anny Gorzelany i Anny Izdebskiej społeczność szkolna miała okazję zapoznać się z założeniami Konwencji Praw Dziecka, która z inicjatywy Polski została podpisana właśnie 20 listopada 1989r.

Ruszyliśmy 20 listopada – wystawą i gazetką w baseniku szkolnym. Dla wychowawców przygotowane były zestawy konspektów na godziny wychowawcze. 26 listopada odbył się ogólnoszkolny konkurs wiedzy  „ Znam swoje prawa, ale pamiętam, że inni też je mają”.  Tym roku prym wiedli uczniowie klas trzecich , to do nich trafiły dwie pierwsze nagrody : klasa 3b i klasa3c, trzecie miejsce zajęła reprezentacja klasy 1e. W Konkursie plastycznym zwyciężyła klasa 3c i zespół klasy 3e.

Sala widowiskowa przyjęła w swoje progi klasy pierwsze, to dla nich uczennice z klasy trzeciej przedstawiły prezentacje o Prawach Dziecka . W informacjach nie zabrakło również, przypomnienia o obowiązkach każdego dziecka i ucznia.  W spotkaniu dla klas wzięła udział Pani Monika Parys , która od tego roku szkolnego jest rzecznikiem praw ucznia w Naszej szkole. Pani dyrektor Irena Nowak zakończyła  cały tydzień  z prawami dziecka.

Nagrody w postaci materiałów informacyjnych  w postaci kolorowych ołówków, opasek odblaskowych i małych Konwencji otrzymaliśmy z Biura Rzecznika Praw Dziecka – Dziękujemy.

Nad oprawą fotograficzną czuwała SZAFA

zapraszamy do galerii

k.d.