Kwiecień

Spektakl pt. „Żeby Polska była Polską” to kolejne przedstawienie, w którym „Groteska” uczciła pamięć pomordowanych w Katyniu.

Wszystkie spektakle „Pamięć o Katyniu” były prezentowane na uroczystościach w intencji zamordowanych w Katyniu, Charkowie oraz innych miejscach kaźni.

Czerwiec

14

Kolejny debiut „Groteski” - „Śpiąca królewna”. Spektakl odniósł duży sukces. Niewątpliwie jego atutem była muzyka, świetna gra aktorska i barwna scenografia. - „Gra światła, baśniowe stroje, ciekawa sceneria powodują, że już od pierwszych chwil cała publiczność zamiera i pozostaje w milczeniu aż do końca sztuki. Nagradzają aktorów szczerą owacją, a kolejny debiut „Groteski” znów kończy się sukcesem!” - Wieści Podwarszawskie nr 27/2009.

„Grali już przed kolegami, mieszkańcami Zielonki, wysokimi rangą dostojnikami, a nawet wypełnioną Salą Kongresową, jednak przed tak wymagającą i szczerą publicznością jak dzieci przedszkolne przyszło im zaprezentować się po raz pierwszy… - Wieści Podwarszawskie nr 27/2009.

Październik

„Spieszmy się kochać ludzi…” - spektakl przygotowany na jubileusz zielonkowskiej  parafii, transmitowany przez TV „Trwam” i Radio Maryja. Wzruszające widowisko przyniosło sukces - „ Groteska” otrzymała mnóstwo gratulacji m. in. z Kanady. „To pokaz prawdziwie godny profesjonalnych wykonawców. Byliśmy urzeczeni Waszym występem. Pragniemy Wam złożyć serdeczne gratulacje i podziękowania za prawdziwą ucztę duchową…” - Jan Kulach – Calgary, Kanada.

15

Grudzień

„Żeby serca nie wychudły” - przedstawienie ukazujące ludzi bezdomnych na ulicy podczas Świąt Bożego Narodzenia.

„A na ulicy boleść
Wiatr kołysankę nuci smutną
Ktoś nie jadł nic od wczoraj
Ktoś nie ma domu by tam wrócić.”