Kwiecień

Spektakl poświęcony pamięci zbrodni w Katyniu .
„Tej nocy zagłodzono prawdę
W katyńskim lesie
Bo nawet wiatr, co był świadkiem
Po świecie jej nie rozniesie”

 

Maj

28 maja to rocznica śmierci patrona gimnazjum i pięciolecie istnienia szkoły. „Groteska” wystawia spektakl „Prymas w Komańczy”. W role Prymasa wcielił się Mariusz Ochociński, siostrę przełożoną zagrała Teresa Pereira, Paulina Achremczyk wystąpiła w roli siostry  towarzyszącej Prymasowi. Wzruszający spektakl został doceniony przez ogromną publiczność. „Wrażenie na gościach zrobiła gra aktorska uczniów, którzy zaprezentowali swój kunszt. Spektakl „Prymas w Komańczy” przedstawia czasy internowania Kardynała w klasztorze sióstr Nazaretanek w Komańczy. Pozom gry aktorskiej był wysoki, dodatkowo efektowna gra świateł oraz dźwięku sprawiły, że publiczność była zachwycona, czego wyrazem były oklaski na stojąco. - „Fakty” nr 11 z 8 VI 2007r. Warto wspomnieć, że przedstawienie obejrzał obecny na uroczystości ks. prałat Jankowski. „Prałat Jankowski także był pod dużym wrażeniem talentu uczniów. - W życiu czegoś takiego nie widziałem. Cała Polska powinna zobaczyć jak młodzież potrafi mówić o historii Polski.” - Wieści Podwarszawskie nr 23 z 10 VI 2007r.

10

Czerwiec 2007r.

„Zrób kabaret, po prostu zrób…”

Grupa Teatralna zaprezentowała swój kunszt aktorski. Kto nie pamięta Mariolki (Mariusz Ochociński), czy pięknie pokazanego na scenie śpiewu i tańca - „Kawał Dobrego GOSPLA”.

11

Grudzień 2007r.

Spektakl „I narodziła się … Miłość”. Przedstawienie bożonarodzeniowe osadzone w realiach domu dziecka. Na deskach Teatru Groteska gościnnie wystąpili bardzo młodzi artyści - dzieci w wieku przedszkolnym. Najmłodsi aktorzy wcielili się w rolę wychowanków domu dziecka.

Czym jest samotność w wieczór wigilijny? To temat przedstawienia pt. „I narodziła się miłość”. „Reżyser, p. Justyna Łaz, w rolach wychowanków domu dziecka obsadziła dzieci w wieku przedszkolnym i nie zawiodła się na młodych aktorach. Wszyscy na scenie wypadli wspaniale” - Zielonka 24.pl